Sprawa „Dziennika”

Rzeczą charakterystyczną dla “Dziennika Polska Europa Świat” od dłuższego czasu jest to, że doświadczają go nieustanne spadki sprzedaży. Stąd też od dłuższego czasu mówiło się, że jego wydawca – niemiecki Axel Springer – poszukuje rozwiązania, które dołujące pismo w jakiś sposób uleczy. Wpierw mówiło się o przejęciu przez AS “Rzeczpospolitej”, jednak ta idea szybko upadła. Dziś już wiemy, że “Dziennik” połączy się z “Gazetą Prawną”.

Sztandarowym produktem Axela Springera w Polsce jest tabloid “Fakt”, który bez wątpienia zrewolucjonizował rodzimy rynek prasy drukowanej. Tytuł ten, bowiem był pierwszym klasycznym tabloidem nad Wisłą, który natychmiast podbił serca i umysły czytelników. Nie będę już rozwodził się nad tym, jak to źle o nas świadczy. Sądzę, że dokładnie tak samo źle jak o Niemcach, którzy namiętnie czytają brata bliźniaka “Faktu” – “Bilda”, czy Anglikach, którzy codziennie wydają dziesiątki tysięcy funtów na tzw. brukowce.

Cały tekst, razem z interesującą wymianą zdań w komentarzach, na portalu Niedoczytania.pl:  http://niedoczytania.pl/sprawa-dziennika/